Začnite Nový rok energeticky!

Keď ste už obrali z vianočného stromčeka aj posledné ozdoby a odpratali ste všetky vianočné doplnky, zistíte že ste sa ocitli v roku 2019.

Ako sa začal nový rok u vás? Tiež máte pocit, že potrebujete zmenu? Potrebujete vystúpiť zo začarovaného kruhu…

Trocha zmeny naozaj nezaškodí. Stačí niečo zmeniť vo svojom bezprostrednom okolí. Ak máte pokoj okolo seba, budete mať pokoj aj na duši.

1.)    Premiestnite nábytok! – O koľko by vyzeralo všetko ináč, keby ste skriňu posunuli k vedľajšej stene? Ale poviete si: „Ách…však raz keď budem na to mať čas, tak to spravím.“ S trochou pomoci a párom silných rúk môžete dostať aj starý gauč, alebo skriňu na nové miesto. Dokonca môžete zmeniť aj polohu postele. Aj malá zmena je zmena. Nové doplnky, obrazy, alebo premiestnenie koberca dopomôžu tiež k celkovej zmene vášho bývania.

2.)    Vymaľujte steny! – Nový rok, nové možnosti. Aj v zime sa môžeme pustiť do maľovania stien, no najlepšie vtedy, ak nechcete premiestňovať zariadenie. Na steny môžete použiť zaujímavé farby, ale tiež výrazné vzory. V tomto ročnom období treba viac dbať na dlhšiu dobu schnutia a aj na vetranie. V prípade, že dodržíte niekoľko základných pokynov, nemôže byť žiaden problém. Zahrať sa môžete aj s menšími povrchmi. Kuchyňa, spálňa, alebo detská izba. Tieto miestnosti získajú po zmene nový nádych.

3.)    Odstráňte nepotrebné predmety! – Veľké upratovanie nepatrí k najobľúbenejším činnostiam, no k vstupu do nového roka dodá viac sily a odhodlania. Zoberte si len to, že koľkých nepotrebných vecí sa môžete zbaviť a Nový rok začať s novým listom. Kuchynské spotrebiče, ktoré ste nikdy nepoužívali, šaty, ktoré si už nikdy neoblečiete, knihy, ktoré nemáte už kde skladovať. Tieto všetky nepotrebné veci by ste mali selektovať. Dokonca všetko, čo je v dobrom stave môžete darovať sociálne slabším rodinám, alebo charitatívnym organizáciám.

4.)    Relaxujte viac! – Život si môžete zmeniť aj inými skutočnosťami, ako sú tie viditeľné. Dôležité je usporiadať si aj myšlienky. Vnútorný pokoj a harmónia sú neodmysliteľnou súčasťou toho, aby ste okolo seba šírili pozitívnu energiu. Myslite na svoje vnútro, zabezpečte si okolo seba pokoj. Začnite deň s jogou, alebo ho ukončite krátkou meditáciou a po krátkej dobe pocítite, ako dobre na vás vplýva, že sa o seba staráte.