Vďaka správnej farbe môže byť vaše dieťa zdravšie

Je to tu! Vaše bábätko je už dosť staré na to, aby sa presťahovalo do detskej izby. Prechod priamo z náručia rodičov do vlastnej postele vo vlastnej izbe však môže byť náročný. Správnym výberom farby na steny mu však môžete túto veľkú zmenu uľahčiť.

Je pravdou, že v detskej izbe sa môžete pohrať s farbami oveľa odvážnejšie, ako kdekoľvek inde. Aj tento rok ostávajú v kurze mäkké, pastelové odtiene. Klasické „bábätkovské farby“ modrá a ružová pomaly ustúpili modernejším a elegantnejším riešeniam.

Neutrálna sivá
V posledných dvoch – troch rokoch je vídať v detských izbách bledšie odtiene sivej farby a jej teplejšie verzie. Na prvé počutie  vás to môže prekvapiť, ale sivá farba vytvorí dokonalé pozadie pre hravo farebný nábytok a koberce, ktoré sa rokmi môžu veselo striedať a meniť. Krásnu kombináciu vytvoríte, ak do sivej izby umiestnite žlté či alebo oranžové doplnky.


Béžová pre malých dobrodruhov
Ak máte doma veľmi zvedavého dobrodruha, páčiť by sa mu mohol niektorý z hnedých odtieňov. Jemnejšie, až béžové odtiene sa hodia skôr do chlapčenských izieb. Môžeme ich totiž kombinovať so zemitými farbami, ktoré pripomínajú dobrodružstvo v prírode.


Bledomodrú a zelenú aj dievčatám
V moderných detských izbách sú veľmi obľúbené aj čisté, pekné odtiene modrej a zelenej. Miesto tradičných dievčenských ružovej a fialovej sa malé dievčatá rady zasnívajú aj pri sýtych odtieňoch týchto farieb.

Intenzívna modrá
Sýte odtiene modrej farby sú tiež veľmi obľúbenou voľbou. S farbou mora či oblohy môžete dokonca maľovať vzory na biele steny. Ak sa vášmu potomkovi páčia výrazné farby, v tom prípade môžete zvoliť pokojne aj tyrkysovú modrú, ktorú si určite zamilujete všetci.


Bonusový tip: Ako nájsť dokonalú farbu
Keď už máte približnú predstavu o farebnej kombinácii, navštívte obchod s farbami. Pri kúpe farby ale dávajte pozor na kvalitu výrobku, zloženie a trvácnosť. Keďže práve steny detskej izby sú vystavené neustálym útokom štetcov, ceruziek, jedla či hračiek, je dôležité, aby ste zvolili umývateľnú farbu. Skvelou voľbou je farba Poli-Farbe Platinum Matt Latex, ktorej zloženie z nej robí jednu z najodolnejších farieb na trhu. Latexová farba vytvorí na stene ochrannú vrstvu, ktorá je trvácna, vodeodolná a tiež chráni miestnosť pred plesňou, ktorá ohrozuje zdravie vášho dieťaťa. Navyše, steny môžete jednoducho umyť mokrou utierkou, či dokonca použiť paru.