Trendy farby v nálade roka 2017

Farba v interiéri je významný výrazový prostriedok, ktorý dokáže ovplyvniť naše nálady a pocity.
Vplyv farby na vytvorenie príjemnej atmosféry a na fyziologické účinky človeka je jedinečný. Aj keď sa mnoho z nás zvykne rozhodovať na základe nových trendov, mali by sme pri voľbe farby prihliadať aj na jej psychológiu a účinky.
Súčasným trendom vo svete farieb je vychádzanie farieb z prírody, pričom prevláda zelená, ktorá zmierňuje stres a napätie. Zelená farba bude tento rok dominovať v mnohých oblastiach. Medzi obľúbené odtiene patrí určite olivová, zemitá zelená a farba lístia. Podľa zahraničnej firmy Sherwin-Wiliams je farbou roka 2017 sivo-hnedá, podľa spoločnosti Akzo Nobel je to sivo-modrá farba. Farby so sivým nádychom vytvárajú ľahký a vzdušný efekt so svetlejšími odtieňmi a s tmavými pôsobia veľmi dramaticky.

   

Skvele vyniknú v kombinácii s prírodným drevom, ale aj s minuloročnou farbou roka, teda okrovou. Pokiaľ na vás odtiene sivej nepôsobí príjemne na veľkých plochách, môžete ich použiť v malých plochách, poprípade v trendy doplnkoch. V kurze je momentálne industriálny, vintage, retro a minimalistický urban štýl. Okrem zelenej farby a vyhlásených odtieňov roka 2017 môžete v interiéri využiť aj ďalšie farby, napríklad hlbokú modrú, bridlicovo sivú, tehlovú a pastelové farby na čele s ružovou a pestrou žltou.

   

Pri rozhodovaní sa nenechajte zviesť názorom, že „modré odtiene sú chladné, žltá je teplá, sivá je nudná a nevýrazná“. Snažte sa vychádzať zo svojho vlastného vkusu a dbajme na svoj vnútorný pocit. Preto si predstavujte medzi akými farebnými kombináciami by ste sa cítili príjemne.