Snívate o krásnom bývaní?

Snívate o krásnom bývaní?

Krásne bývanie, každý z nás už niekoľko krát v živote toto slovné spojenie použil. V dnešnom svete kreatívneho dizajnu, používania rôznych štruktúr, textúr či farieb je to často skloňované spojenie. Chcete si aj vy vytvoriť svoj originálny interiér, ktorý budú ostatní nazývať krásne bývanie? Máme pre Vás jednoduchú alternatívu.

Dekoratívna stena v interiéri

Steny sú základom každého priestoru, preto je výber farieb jedna z najdôležitejších úloh pri zriaďovaní interiéru. Dekoratívne steny v interiéri stelesňujú, zábavu, hravosť, vzrušenie, a to nie len z hľadiska interiéru samotného, ale i z hľadiska umeleckého. Proces tvorby umeleckej steny v interiéri je niečo jedinečné. Preto je to  ideálnym trendom pre tých, ktorých už bežná maľba na stenách bytu nudí. Pre tých, ktorí si túžia vytvoriť v byte niečo naozaj originálne a krásne.

Dekoratívna maľovka dokáže byť výrazná, preto je k nej dobré zvoliť skôr jednoduchšie textúry a menej farebných kombinácii. Interiér zariaďte skôr minimalistickejšie, priestor by sa použitím výrazných prvkov mohol príliš zahltiť a stať sa tak ťaživým.

Čoraz častejšie sa objavujú už hotové nátery, vďaka ktorým vytvoríte jedinečný priestor so zaujímavým povrchom stien. Pozor si treba dávať na konečnú úpravu, teda či je hladká, zrnitá, paropriepustná či sanačná. Pri kúpe farby je dôležité zistiť, aký podklad je vhodný pre konkrétny produkt. Ak si nie ste istý, poraďte sa s odborníkmi.

Dekoratívna maliarska technika spája krásu starých techník s modernými materiálmi a vytvára alternatívnu náhradu k drahým tapetám či kamenným obkladom. Farbou alebo stierkou aplikovanou priamo na stenu získate jedinečné a originálne povrchy, ktoré sa nedajú nikdy zopakovať rovnako.

Decor sa líši podľa typu nanášania, druhu dekoračnej farby a veľkosti, od malého motívu na časti interiéru cez celé steny v miestnosti. Niektoré sú jednoduché, napríklad techniky so štetcom či špachtľou, ktoré zvládnete aj sami. Vyberte si svoju obľúbenú farbu, techniku, zapojte kreativitu a vytvorte si krásne bývanie.