September: Hor sa do školy!

September sa nesie nielen v znamení začínajúcej sa jesene, ale aj začiatkom ďalšieho školského roka. Pre malých ale aj väčších študentov je toto obdobie veľmi dôležité, najmä preto aby do nového ročníka vykročili tou správnou nohou. Základom pre nich by jednoznačne mala byť aj správna detská izba.

Rozloženie a obsah detskej izby je veľmi dôležitý, nakoľko vaše dieťa strávi vo svojom kráľovstve väčšinu času mimo školy. Dôraz treba klásť nielen na správne miesto, kde si vaše dieťa môže oddýchnuť ale i kútik, kde sa bude pripravovať do školy a robiť si domáce úlohy. Je dôležité aby písací stôl bol správne osvetlený, to znamená aby mal dostatočný prísun slnečných lúčov z okna alebo kvalitnú stolnú lampu. Veľkosť písacieho stola by tiež nemala byť zanedbateľná, nakoľko treba počítať aj s tým, že vaše dieťa bude časom do školy potrebovať notebook alebo stolný počítač. V kvalite by tiež nemala zaostávať ani stolička, na ktorej bude vaše dieťa sedieť, aby sa pri písaní úloh nevyskytli bolesti drieku alebo chrbta.

Aj takéto vzory v detskej izbe môžete vytvoriť vďaka Poli-Farbe Platinum F1 a B80. 

Farba izby je taktiež dôležitým prvkom pre komplexnosť detského kráľovstva. Svetlé farby opticky zosvetľujú samotnú izbu a podporujú učenie a zlepšujú náladu. Predsa nechcete, aby sa vaše dieťa v hnedej izbe cítilo ako v krabici? Väčšie deti už samozrejme zvyknú aj samé rozhodovať o farbe izby, ale aj v takomto prípade je potrebné im poradiť, poprípade oživiť izbu vzorom alebo tapetou.

Tieto farby môžete dosiahnuť odtieňmi Poli-Farbe Platinum N30, L40 a D70. 

Po učení sa a písaní domácich úloh je dôležité si dopriať aj nejaký oddych. Ten môže vašim deťom dožičiť správna posteľ, kreslo alebo pohovka. Poschodové postele sa častokrát v tomto prípade považujú za nepraktické a vaše dieťa si určite dobre oddýchne aj so spolužiakmi na klasickej posteli s rozmermi 140×200 cm s kvalitným matracom.

Zdroj foto: Poli-Farbe