Premeňte svoj starý bicykel na vintage dekoráciu do vašej záhrady

Leto je už v plnom prúde a sním prichádzajú do našich záhrad aj rôzne renovačné či zdokonaľovacie práce. Ak patríte aj vy medzi tých, ktorí neustále potrebujú svoju záhradku zveľaďovať a skrášľovať o rôzne dekorácie, ste na správnom mieste. Jedinečným prvkom tak môže byť napríklad bicykel vo vintage štýle.

Pre tento exteriérový projekt budete ako základ potrebovať starý bicykel s kovovou konštrukciou. Okrem toho budete potrebovať nasledovné produkty:

Poli-farbe Cellkolor základný penetračný náter
Poli-farbe Cellkolor email s hodvábnym leskom (farba podľa výberu)
Poli-farbe Cellkolor riedidlo
– brúsne plátno
– maskovacia páska
– štetce, handričky

Medzi prvými si rám bicykla obrúsime drsnejším brúsnym plátnom. Dôraz kladieme aj na skorodované miesta a zbytky predchádzajúcej farebnej vrstvy. Pre dosiahnutie hladkého efektu prejdeme rám aj jemnejším brúsnym plátnom.

Po obrúsení a následnom odstránení nečistôt rám natrieme Cellkolor základným penetračným náterom proti korózii. Tento postup môžeme zopakovať aj dvakrát ak plánujeme, že naša záhradná dekorácia bude odolávať počasiu počas celého roka. Po nanesení a uschnutí základného náteru je dôležité zakryť časti, ktoré nechceme namaľovať. Pre tento účel nám najlepšie poslúži maskovacia páska. Touto metódou tiež môžeme vytvoriť na novom bicykli rôzne vzory, motívy.

V poslednom kroku je možné zapojiť najviac svoju fantáziu a kreativitu. Pri použití Cellkolor emailu s hodvábnym leskom je možné si vybrať zo širokej škály farieb, ktoré môžu vo vašej záhrade vyčarovať estetické dielo v symbióze s okolitou prírodou, alebo naopak rebelský červený retro bicykel. Pri tomto kroku je možné naniesť až dve vrstvy farby, ale je dôležité dodržať čas schnutia.

Následne už len odstránime použité pásky, prípadne nášmu bicyklu dodáme košík, do ktorého môžeme vložiť svoje obľúbené sezónne kvety. Na záver nám neostáva iné, ako nájsť nášmu dielu čo najlepšie miesto, kde si pohľad naň môžeme vychutnať každý deň.

Zdroj: lushome.com