Netradičná maľba v interiéri

Máte doma biele steny, ktoré by chceli niečím oživiť? V dnešnej dobe je množstvo trendy spôsobov maľovaných stien, ombre, decor, akvarelové maľovanie stien a ďalšie podobné techniky. Toto netradičné riešenie maľovania dodá vášmu interiéru doslova tretí rozmer, vnesie do miestnosti príjemnú náladu a oživí celkový vzhľad stien.

Ombre, akvarelové či dekoratívne steny v interiéri stelesňujú, zábavu, hravosť, vzrušenie, a to nie len z hľadiska interiéru samotného, ale i z hľadiska umeleckého. Proces tvorby umeleckej steny v interiéri je niečo jedinečné. Preto je to  ideálnym trendom pre tých, ktorých už bežná maľba na stenách bytu nudí. Pre tých, ktorí si túžia vytvoriť v byte niečo naozaj originálne.

Akvarelové steny sú v moderných interiéroch stále obľúbenejšie – vypadajú totiž veľmi jemne a nežne a zároveň originálne. Akvarel symbolizuje spojenie s vodou, a preto steny s týmto efektom pôsobia uvoľňujúcim a relaxačným dojmom. Akvarel predstavuje úžasnú možnosť, ako do interiéru nenásilne vniesť viac farebnosti, jedinečných motívov i vzorov.

Dekoratívna maliarska technika spája krásu starých techník s modernými materiálmi a vytvára alternatívnu náhradu k drahým tapetám či kamenným obkladom. Farbou alebo stierkou aplikovanou priamo na stenu získate jedinečné a originálne povrchy, ktoré sa nedajú nikdy zopakovať rovnako.

Decor sa líši podľa typu nanášania, druhu dekoračnej farby a veľkosti, od malého motívu na časti interiéru cez celé steny v miestnosti. Niektoré sú jednoduché, napríklad techniky so štetcom či špachtľou, ktoré zvládnete aj vy.

Výtvarné umenie na stenách poskytuje naozaj prekvapivý rozdiel, čo môžete sami vidieť na fotografiách. Každopádne to nie je nič, čo prejdete bez povšimnutia.

Stačí si vybrať svoju obľúbenú farbu, techniku, zapojiť kreativitu a vytvoriť si viacfarebnú stenu. Alebo to jednoducho nechať na profesionálov a vy si budete užívať unikátny výsledok.