Na čo si dávať pozor pri maliarskych prácach počas horúcich letných dní?

Či už ste sa rozhodli pre maliarske práce v interiéri alebo na záhrade, je dôležité klásť mimoriadnu pozornosť na určité činnosti spojené s prácou počas týchto horúcich dní. Nielen ľudské telo potrebuje mimoriadnu starostlivosť, ale aj samotné povrchy s ktorými chcete pracovať.

 

Kľúčová je príprava

Azda najdôležitejšou časťou práce počas horúčav je príprava, či už hovoríme o príprave maliarskych potrieb alebo predprípravy povrchov s ktorými chceme pracovať. Obzvlášť veľkú pozornosť si vyžadujú prípravky na vodnej báze. Tie môžu predstavovať trápenie v podobe nanášania lepidla na tapetu alebo rôznych farieb. V týchto prípadoch je dôležitá rýchlosť namiešania lepidla a jeho následná aplikácia. Potrápiť vás tiež môže aj odstraňovanie nechcených tapiet, nakoľko prípravok na odstránenie taktiež môže obsahovať vodu.

 

Opatrne aj s farbami

V týchto horúčavách aj samotná farba schne veľmi rýchlo. Preto je potrebné s ňou pracovať svižne aby sa pri nanášaní nevytvorili zbytočné čiary a šmuhy. Aj pri vonkajších prácach, napríklad pri práci s drevom, sa môže stať, že kvôli vysokým teplotám sa farba nebude vedieť dostatočne vpiť do dreva.

 

Pozor na omietku

Pri nanášaní vonkajšej omietky je veľmi dôležité začať už v skorých ranných hodinách. V horúčavách je totiž bežným problémom, že kvôli rýchlemu schnutiu sa materiál nedá rovnomerne rozotrieť, čo môže viesť k nerovnosti povrchu. Pri rýchlej práci je možné, že sa doobeda podarí naniesť prvá vrstva a neskôr poobede je možné s prácou pokračovať.

 

Osobná starostlivosť

Popri precíznom vykonávaní nielen vonkajších prác je tiež dôležité počas horúčav dávať veľký pozor aj na seba. Pri prácach na slnku nezabúdajte mať na sebe správne oblečenie, ktoré vás bude chrániť nielen pred možným zranením z práce, ale aj pred teplom a slnečnými lúčmi. Dôležité je preto mať na sebe šiltovku a svoju pokožku chrániť opaľovacím krémom. Nezabúdajte tiež na pravidelný príjem tekutín a oddych v chládku.

 

Tip: Pri interiérových prácach vám najlepšie poslúžia napríklad produkty z rady Poli-farbe Platinum a v exteriéri zas napríklad pri práci s drevom Poli-farbe Boróka alebo Poli-farbe Cellkolor.

 

Foto: independent.co.uk