Malý či útulný? Toto je 5 výhod bytíkov s menšou metrážou

Nestratíte sa v ňom! Nie, nie, máme toho oveľa viac. Život totiž prináša rôzne situácie a výzvy. Či už je to obyčajné sťahovanie od rodičov, za prácou, finančné dôvody či čokoľvek iné, niekedy sa jednoducho zobudíte ako obyvateľ malého bytíku. To ale určite nie je dôvod na smútok, veď aj bývanie v menšom byte má svoje výhody.

1. Zbohatnete
Menej priestoru znamená výrazne nižšie náklady spojené s bývaním. Každým mesiacom budete šetriť na kúrení, elektrine, menej vecí sa tu môže pokaziť a ani na zariadenie nepotrebujete toľko peňazí. Dokonca máte šancu zbaviť sa hypotéky a všetkého stresu s ňou spojeného! Tak na čo by vám bola prezidentská rezidencia?

2. Menej upratovania
Vo veľkom rodinnom dome, pokiaľ nemáte financie na zbor upratovačiek, musíte neustále čosi dávať do poriadku. Upracete obývačku a kým skončíte v kuchyni, v obývačke „padla bomba“ a môžete sa do nej pustiť znova. Medzičasom sa stihnete s každým pohádať a „krásny pokojný“ víkend je na svete. V takom 1,5-izbovom byte ale máte upratané takmer skôr, než začnete.

3. Sme viac spolu
Keď sa po celom pracovnom dni stretne rodina v jednom byte, nemusí to znamenať, že spolu trávia čas. Deti sa zatvoria s mobilom do izby, manžel si sadne k futbalu a manželka si číta v posteli. Ani sa nenazdáme, už si spolu ani nemáme čo povedať. V menšom byte ste síce takpovediac nútení byť s ostatnými, no ľudský kontakt je pre každého z nás veľmi dôležitý po psychickej i fyzickej stránke.

4. V centre diania
Ak si potrebujete nájsť malometrážny byt, budete mať na výber veľmi oveľa možností. A viac voľných bytov zrejme nájdete aj v centre mesta, v blízkosti novej práce, školy či obchodného domu. V takom prípade môžete auto odložiť na dlhšiu dobu do garáže a veci vybaviť pešo alebo na bicykli. Takéto riešenie je jednak finančne úsporné, prospeje však aj vášmu zdraviu a postave.

5. Nové plány na dosah
Ako sme už vyššie spomenuli, v menšom priestore začnete platiť oveľa menšie sumy za kúrenie a elektrinu. A to pre rodinný rozpočet znamená – viac peňazí. Okrem toho môžete predať nadbytočný nábytok, priveľkú telku a ďalšie veci, ktoré by ste už nemali kam dať. Do pár mesiacov si tak zarobíte na peknú dovolenku, nové zariadenie bytu alebo si spravíte radosť trebárs novou elektronikou. Sny sú zrazu oveľa bližšie!

Foto: 123rf.com