Interiér: Vďaka týmto tipom si zaručene obľúbite jeseň

Každý z nás to pozná. Jeseň so sebou prináša veľké zmeny ako ochladenie počasia, kratšie dni a menej slnka. Tieto radikálne zmeny často vplývajú negatívne na náš organizmus v podobe únavy, pochmúrnej nálady a rôznych ochorení. Niektoré z týchto vplyvov sa avšak zaručene dajú obmedziť správnou životosprávou a podľa nás aj zariadením a dekoráciami v byte či dome.

Farbami proti pochmúrnej nálade

Zaručene najlepším lekárom na pochmúrnu náladu sú veselé farby. A kde ich najlepšie aplikovať ako na svojej stene? Môžete staviť napríklad na farby Poli-Farbe Platinum v odtieňoch slnka ako žltá (G40) a oranžová (B60), ale aj na farby čistej letnej oblohy (K40) alebo azúrového mora (BM50). V kombinácii s rôznymi geometrickými vzormi vaše myšlienky zaručene poputujú do teplejších krajov alebo spomienok na leto.

Zdroj: Polifarbe

Doplnky pre teplo (nielen) v srdci

Neplánujete radikálnu zmenu vo forme maľovania izieb, ale predsa by ste chceli vniesť teplo do svojho domova? Najlepším riešením v tomto prípade sú zaručene vankúše a deky. Tie totiž môžu slúžiť nielen na oživenie izby, ale aj pre vytvorenie väčšieho pohodlia v domove. Takto si po dlhom dni môžete dopriať svoj obľúbený čaj v teplom objatí mäkučkých vankúšov a deky.

Zdroj: Polifarbe

Dekorácie, ktoré vyčarujú rozprávkovú jeseň

Hlavnou inšpiráciou pre jesenné dekorácie sú zaručene tekvice. Najjednoduchším spôsobom je zadovážiť si klasickú vypestovanú tekvicu, ale nakoľko sa fantázii medze nekladú, tak môžete siahnuť aj po rôznych nápadoch ako si vyrobiť „falošné“ tekvicové dekorácie.

Zdroj: thenavagepatch.com

Príroda Vám zahrá farbami i v domove

Napriek tomu, že samotná jeseň sa občas zdá pochmúrna, jej farby nimi zaručene nie sú. Farby jesene a zároveň pocit tepla sa Vám najlepšie podarí vytvoriť vďaka svietnikom, do ktorých môžete zakomponovať jesenné dary prírody ako napríklad listy, tekvice či rôzne sušené plody.

Zdroj: countryliving.com