Farebný piknik v záhrade

Aj tie najošúchanejšie haraburdy sa vo vašich rukách zmenia na čosi krásne, trebárs pre vaše piknikové výlety do prírody.

Celkom určite sa v každej domácnosti nájde aspoň jedna ošúchaná stará drevená debnička, šamlík, doska na krájanie, alebo iný drevený predmet. Taký, ktorý ste nevyhodili len preto, lebo ste si mysleli, že ešte bude na niečo dobrý. I keď sa vám to nezdá, urobili ste dobre. Aj s malými úpravami a farbením môžete vytvoriť naozaj jedinečné a krásne predmety, ktoré vám skrášlia záhradu, balkón, alebo poslúžia aj praktickému účelu.

S farbou Poli-Farbe Cellkolor Aqua email s hodvábnym leskom môžete za veľmi krátky čas vyčarovať z ošúchaných starožitností krásne dekorácie. S touto farbou sa pracuje rýchlo a hlavne ľahko. Nemusíte z toho robiť veľkú vedu, len sa do toho pusťte!

Nový vzhľad dodáme štyrom predmetom: starej debničke na ovocie, šamlíku, drevenej doske na krájanie a ručne vyrobenému svietniku.

Čo budeme potrebovať:

– Štetec
– Maskovaciu (maliarsku) pásku
Farbu Poli Farbe Cellkolor Aqua email s hodvábnym leskom : bielu, kávovú, zelenú a modrú

Pustite sa do maľovania: očistite povrchy od prachu a nečistôt. Na zakrytie zeme či stola použite kartónový papier, s ktorým sa pracuje ľahšie než s fóliou.

Budete potrebovať menší štetec, s ktorým sa dajú natierať menšie povrchy. Farby Poli-Farbe Cellkolor Aqua je potrebné pred otvorením poriadne pretriasť, aby sa pigmenty premiešali. Pre istotu premiešajte farbu aj po jej otvorení.

Šamlík sme maľovali zelenou farbou, ale primiešali sme do nej tretinu bielej farby, aby sme dosiahli bledší odtieň. Debničke na ovocie sme dali biely náter a dosku na krájanie sme natreli len z polovice. To preto, aby strana, na ktorej sa reže, zostala prírodná a neškodná pre zdravie. Tu sme použili maskovaciu pásku a z jednej tretiny sme dosku natreli odtieňom kávy. Všetky povrchy je potrebné prejsť dvakrát, keďže takto farba oveľa krajšie kryje, neostanú nám fľaky a nebude presvitať ani základný náter.

 

 

Drevený stojan na sviečku bol ručne vyrobený z recyklovaných paliet, ale jeho drevená farba bledla a časom sa stala nudnou. Tak sme jeho spodok a vrch natreli na modro.

Po usušení sme na šamlík položili dolu hlavou debničku na ovocie a tak sme získali menší piknikový pult. Naložili sme do neho plno dobrôt, limonádu a ovocie. A limonádová party s deťmi sa môže začať!

Fotky pred a po obnovení hovoria samé za seba. Niekoľko starých harabúrd, voľné popoludnie, kvalitná farba a skrášľovanie sa môže začať. Vlastnoručne vyrobené predmety a kreatívne výtvory sa celkom určite budú páčiť všetkým členom rodiny, ale aj známym.

Tip: Deti sa veľmi rady hrajú na obchod. A tento druh záhradného nábytku sa na to dokonale hodí. Väčším deťom môžeme napríklad pokojne prenechať maľovanie, no môžeme na jednotlivé predmety pripraviť aj rôzne nápisy. Zahrajte sa na predajcu limonády, obchodníka, alebo nechajte, nech zapoja fantáziu vaše deti. No a večer môžete využiť tento stolík povedzme aj na romantické popíjanie vínka.