Farbami proti jarnej únave

A je to tu zas. Jar prichádza. Vtáčiky čvirikajú, príroda sa prebúdza, slniečko každým dňom viac a viac cerí zuby a my pomaly so zimnými bundami odkladáme melancholickú náladu, ktorú vymieňame za úsmev. Ale je tomu naozaj tak? Niektorých z nás totiž môže zaťažovať jarná únava. Nemajte boja, my totiž máme v rukáve pár tipov ako sa tejto nežiaducej votrelkyne zbaviť.

Nebojte sa farieb

Je totiž vedecky dokázané, že farby stimulujú správanie a náladu. A kam by ste najlepšie mohli vniesť farby, ako priamo do svojej izby? Zelená je napríklad farbou prírody. Je vnímaná ako pozitívna, upokojujúca a optimistická. Žltá farba aktivizuje a stimuluje slnečné lúče. Veselá oranžová zas revitalizuje a červená nabudí organizmus, zmierňuje únavu a nabíja energiou aj po psychickej i fyzickej stránke. Zvyšuje totiž krvný tlak a napomáha k správnemu dýchaniu a zvýšeniu apetítu.

Premiestnite si nábytok

Od zimy ste sa ešte neodhodlali k premiestňovaniu nábytku? Teraz je ten správny čas! Zamerajte sa najmä na svetlo. Svoj písací stôl alebo obľúbené kreslo v ktorom popoludní čítate svoju knihu premiestnite bližšie k oknu. Tak načerpáte čo najviac vitamínu D a ešte aj polichotíte vašim očiam.

Vneste trocha prírody do svojho domova

Nemusíte sa báť prírodných dekorácií. Rastliny v črepníku prispejú nielen k sviežemu vzduchu vo vašom dome ale i k sviežosti v duši. Okrem rastlín môžete samozrejme zakomponovať aj kamene z miestnej rieky, alebo konárov zo stromu pred domom. Fantázii sa medze nekladú a pre osvieženie bytového priestoru a zobudenie po jarnej únave je vítaná každá pozitívna zmena.