Exteriér: Pripravte svoj drevený nábytok na horúce letné dni

Ešte stále odkladáte pohľad na váš drevený nábytok v záhrade alebo na balkóne, ktorý udatne bojoval s počasím počas celej zimy? Neodsudzujte ho a dajte mu druhú šancu. Potrebuje totiž len pár maliarskych potrieb, trocha času a hlavne veľa lásky.

Najväčšími pomocníkmi pri renovácii exteriérových predmetov môžu byť práve produkty Poli-Farbe. V prípade dreva vám napríklad môže pomôcť Poli-farbe Boróka Base a kovu dodá novú farbu Poli-farbe Cellkolor. S jednotlivými produktmi sa pracuje veľmi rýchlo a jednoducho. Hocikedy nimi môžete zrenovovať napríklad váš záhradný stolík, lehátko alebo drevenú lavičku. Stále váhate do čoho sa pustiť ako prvé?

My vám pomôžeme napríklad s renováciou starej drevenej lavičky na sedenie. Pre tento účel budete potrebovať:

– štetce
– drsný papier
– skrutkovač
– Poli-farbe Boróka základný konzervačný náter
– Poli-farbe Cellkolor základný penetračný náter
– Poli-farbe Cellkolor email s hodvábnym leskom (farba podľa výberu)
– Poli-farbe Cellkolor riedidlo

Medzi prvými si rozoberieme lavičku pomocou skrutkovača. Týmto oddelíme kovový základ od drevených dosiek, pričom môžeme zrenovovať staré dosky alebo si zadovážime nové. Dosky obrúsime a natrieme ich základným konzervačným náterom, ktorý dodá drevu hĺbkovú ochranu.

Po uschnutí náteru, drevo natierame ľubovoľnou farbou Cellkolor s hodvábnym leskom. Na drevo natierame dve vrstvy, pričom dbáme pozor na časový odstup pri jednotlivej dobe schnutia.

Rovnako ošetríme aj kovový základ lavičky. Konštrukciu očistíme od nechcenej hrdze a následne natierame základným penetračným náterom proti korózii. Po uschnutí natierame niekoľkými vrstvami vybranej farby.

Na záver nám ostáva len poskladať naspäť našu lavičku a prvý krok na letné oslavy je zahájený!

 

Tip: Pre udržanie hebkosti štetín štetcov nechajte štetce medzi jednotlivými krokmi namočené v Cellkolor riedidle.

 

Zdroj: facebook.com/szobafestoattila