Drevo pozdvihne šarm bielej

Biela farba kraľuje interiérovému dizajnu už zopár rokov. Viaceré miestnosti v byte či dome sa stali pre ňu ideálnym miestom. Mnohí z nás obľubujú prelínanie bielej a hnedej. Táto farebná kombinácia jednoznačne ladí oku. To, že biela je skôr studenou farbou vyvážia odtiene dreva, ktoré celý interiér zútulnia.

Prírodnému šarmu dreva najviac sedí čistota výnimočnej bielej. Takýto interiér využíva hru svetla a kontrastov. S minimalistickým bielym priestorom si drevo rozumie vo všetkých svojich formách.

Drevená podlaha tvorí, krásny a elegantný kontrast s bielou stenou. Neodporúčame použiť na podlahe aj nábytku rovnakú štruktúru toho istého dreva – riskujete fádny interiér. A vôbec, vo všetkých prípadoch by sa mal odtieň nábytku a odtieň podlahy mierne líšiť. Nábytok by mal byť o tón až dva tmavší alebo svetlejší, ako podlaha, aby s ňou nesplynul a interiér nepôsobil nudno a monotónne.

Drevo ako oheň
Čisto bielu farbu v interiéri neohreje nič tak dobre, ako drevo. Ukrýva v sebe prirodzené teplo, ktorým nedisponuje ani žiarivá žltá farba – tá sa popri ňom stáva len nudným, umelým nositeľom svetla. Samozrejme, s drevom je to ako s čímkoľvek ostatným a nikdy to s ním netreba prehnať.

Doladiť detaily sa oplatí
Kombinácia dreva a bielej farby bude síce vyzerať krásne a elegantne v jednej miestnosti, ale zvoliť ju do celého bytu už nemusí pôsobiť rovnako, môže vyzerať jednotvárne a opozerať sa. Preto sa nebojte kombinovať drevo s farbami. Ideálna je vždy jedna základná a jedna doplnková farba. Dôležité sú aj doplnky, bez nich by tento štýl strácal svoju útulnosť a domácu atmosféru.