Čerpacia stanica energie

Spánok je zdrojom životnej energie, vplýva na naše zdravie a kondíciu. Preto by mala spálňa spĺňať harmonické a príjemné podmienky. Musí byť dobre premyslená, zorganizovaná a fungujúca, ako celok, ktorý nám poskytne možnosť uvoľnenia a oddychu.

Aktuálnym trendom dizajnu sú minimalistické spálne, kde sa kladie dôraz na zachovanie voľnosť a vzdušnosť priestoru. Tieto atribúty sú základ modernej architektúry pri tvorbe oddychových a relaxačných zón. V miestnosti neprihliadame na kvantitu, ale kvalitu použitých materiálov, nábytku a farieb. Trendy dizajn má za úlohu vytvoriť správnu intímnu atmosféru. Dôležitou úlohou dizajnu je dispozičné riešenie s ohľadom na orientáciu k frekventovaným komunikáciám a miestam, ktoré sú zdrojom hluku či zápachu (kuchyňa, obývačka).

Harmónia prostredia
Spálňa je pre väčšinu z nás posvätné miesto, kde naša myseľ, ale aj telo čerpá energiu do nasledujúceho dňa. Priestor by nemal vyvolávať prudké emócie a výkyvy nálad, ktoré ovplyvňujú naše procesy počas dňa. Snažme sa byť pri zriaďovaní nenáročný a jednoduchý pri výbere tvarov a farieb.  Farbami je možné vyvolať pocity bezpečnosti, všednosti, ale aj pompéznosti. Pred tým, ako sa rozhodnete pre určitú farebnú kombináciu, oboznámte sa s ich pôsobením. Rozhodujte sa podľa toho, akú náladu chcete vo svojej spálni dosiahnuť. Niektoré farby dokážu podráždiť, iné naopak upokojiť. Samozrejme všetci si chceme vytvoriť v tejto miestnosti pocit útulnosti, preto zvoľte skôr pastelové a zemité odtiene.

Zdravé prostredie
V miestnosti, kde vykonávame dôležití proces regenerácie je dôležité zdravé prostredie. Okrem kvality materiálov by sme mali prihliadať aj na nátery farieb, či náterov na drevo. Pred tým ako sa rozhodnete pre farby, poprípade olejové nátery je dobré si naštudovať ich obsah. Na trhu je veľké množstvo produktov, ktoré obsahujú zdraviu škodlivé látky.

Nepoužívajte na steny alebo nábytok neoverené nátery, môže sa z nich odparovať formaldehyd. Farby od Polifarbe SK Platinum Matt Latex sú skvelou voľbou. Neobsahujú spomínaný formaldehyd a ani iné chemické látky. Nátery sú dostupné aj v pastelových a zemitých odtieňoch, ktoré sú pre spálňu ako stvorené. S farbami od Polifarbe SK si zabezpečíte zdravé prostredie a kvalitný spánok.