Ako si spríjemniť kancelársky priestor pomocou farieb?

Pracovná kancelária je miesto, kde človek trávi viac času ako doma. Určite pri jej zariaďovaní alebo rekonštrukcii dbajte na správny výber farieb a ich kombináciu. Je dôležité aby ste sa pri práci cítili dobre a boli efektívni.

V interiéri kancelárie by nemali prevládať viac ako 2-3 farby v správnej kombinácii, toto tiež platí pri bytových interiéroch. S jednou farbou sa môže človek cítiť nekomfortne. Naopak ak by sme to prehnali s väčšou kombináciou ako je 5 farieb, môžeme strácať sústredenosť  a navodiť pocit úzkosti. Najlepšie bude keď si zvolíte farby ležiace na farebnom spektre oproti sebe. Prinesú duševnú rovnováhu. Vyberte si jednu farbu, ktorá vás upokojí a druhú čo vás povzbudí. Tak ideme na to!

Na začiatok si samozrejme zabezpečíme veci, ktoré budeme potrebovať. Postupne si pripravíme interiérové farby, penetračný náter, štetce, valček na stenu a papierovú pásku. Priestor si pripravíme tak, aby sa nám jednoducho pracovalo. Steny najskôr ošetríme penetračným náterom, aby farba dobre chytila.

 

Štetcom nanesieme vybranú farbu okolo malých, pre valček nedostupných, plôch. Veľké plochy dotrieme valčekom. Ak máte kvalitnú interiérovú farbu, stačí Vám jeden náter, ktorý vytvorí pekný povrch bez fľakov.

Aby sme v kancelárii vytvorili moderný dizajn, navrhli sme viacfarebnú stenu.  Papierovou páskou si urobíme hranice, ktoré nám vytvoria jednotlivé pásy na stene. Plochy na stene si farebne nakombinujeme.

Ako dominantnú farbu sme zvolili tmavú šedú s nádychom modrej farby, ktorá sa dá krásne kombinovať s jemnou béžovou, ktorá vnesie do kancelárie pokoj. Tretí odtieň sme vybrali jemný pastelový, ktorý odľahčí prechod tmavej šedej a béžovej. Na ostatné steny v miestnosti sme použili bielu farbu, ktorá priestor krásne dotvorí, presvetlí a opticky zväčší.

Ako môžeme vidieť na obrázku, medzi jednotlivými odtieňmi farieb sme vytvorili biely pás, ktorý sa spojil s bielym stropom. To nám vytvorilo elegantný, moderný vzhľad steny a zvýraznili sme príjemné tóny použitých farieb.

Kancelária pred a po rekonštrukcii stien. Čo na to poviete?