Ako si splniť novoročné predsavzatie o vymaľovaných priestoroch?

Určite to každý z nás pozná. S novým rokom často príde odhodlanie na dlho odkladané práce. Drobné renovačné práce nesú už v názve „drobné“, avšak častokrát vyžadujú dlhodobú prípravu a organizáciu, najmä ak chceme čo najlepšie výsledky. Pre ušetrenie času, zbytočného stresu a nečakaných výdavkov sme pripravili zopár tipov ako sa najlepšie pripraviť napríklad v prípade vymaľovania priestorov.

Medzi prvými si ujasnite, čo všetko chcete vo svojom dome alebo byte vymaľovať a koľko času na tieto práce máte. Zistenie stavov stien je tiež dôležité. Pri týchto činnostiach zistíte, či je potrebná odborná pomoc, alebo vám postačia rady, prípadne návody, videá a články na internete.

Napíšte si zoznam vecí, ktoré sú potrebné na maliarske práce. Nevyhnutné sú rôzne štetce, valčeky, krycie fólie alebo kartóny, maskovacia páska, rôzne náradie alebo báza. Následne si vypočítajte približne koľko farby budete na práce potrebovať. Nezabúdajte na strop.

Neponáhľajte sa s výberom farby. Nechajte sa inšpirovať rôznymi nápadmi a v obchodoch si dôkladne prezrite dostupné farebné škály. Nenechajte sa zlákať lacnými alternatívami, mohli by vám skomplikovať prácu. Práve naopak. Pre uľahčenie práce sú dostupné rôzne druhy farieb ako napríklad nekvapkajúce, jednovrstvové a voňavé. Na interiérové práce je vhodná napríklad rada Platinum od Poli-farbe.

Pred samotným maľovaním je dôležité skontrolovať povrch steny, či nie sú potrebné vyrovnávacie práce, nanesenie bázy alebo iné prípravné práce pred maľovaním povrchu.

Pred prácou nezabudnite tiež na vhodné umiestnenie a krytie nábytku, podlahy a povrchov, ktoré by mohli byť počas prác zafarbené. Vhodné je tiež na malom povrchu steny urobiť skúšobnú maľbu, ak sa rozhodujete medzi viacerými odtieňmi farieb.

Azda najdôležitejšiu časťou práce je nebáť sa nových vecí a užívať si získanie nových poznatkov a skúseností do života.

Zdroj foto: Poli-farbe