5 dôvodov prečo sa oplatí v zime maľovať

Určite sú vám známe pripomienky ako: Maľovať v zime je nezmysel. Miestnosť musíme prekurovať, hneď na to veľa vetrať, aby steny poriadne uschli a nemuseli sme dýchať chemické výpary a pod. Práve naopak, maľovanie interiéru v zime má hneď niekoľko výhod.

Hodiny vetrania a mrznutia sú minulosťou
Maľovaniu interiérov v zimných mesiacoch zabraňuje obava z častého vetrania a prekurovania zároveň. Dnešné moderné farby si veľké vetranie ani prekurovanie nevyžadujú. Interiérové farby nie sú zdraviu škodlivé a nezapáchajú. Dokonca farba Polifarbe Platinum po nanesení krásne rozvonia interiér. Nemusíte sa teda báť vysokého úniku tepla a toho, že budete doma mrznúť pri vetraní. Dôležité je, aby ste si vybrali naozaj kvalitné farby.

Vyhriate steny = rýchlejšie schnutie
V zime schne náter výborne, pretože sú steny vyhriate kúrením, čo nám zaistí lepší výsledok, ako keď maľujeme v jarnom alebo letnom období. Vyhriaty interiér ešte dopomôže farbu zintenzívniť a predĺžiť jej životnosť.

Chladný vzduch je ideálny
Vzduch v zime je síce studený, ale v interiéri je suchý. Práve tento suchý vzduch pomáha tomu, že steny schnú rýchlejšie. Čím je vonku väčšie vlhko, tým dlhšie čakáme pokiaľ farba zaschne. Ak sa do farby počas maľovania dostane veľa vlhkého vzduchu, nezaschne dobre a môže byť náchylnejšia k praskaniu a lúpaniu.

Viac času na maľovanie
V zime trávime viac času doma než v lete a tým pádom máme na maľovanie interiéru viac času. Byt vymaľujeme väčšinou v priebehu jedného dňa a na záver už len poupratujeme.

Šetrí čas aj peniaze
Na záver vám pripomenieme výhodu, ktorá vám nemusí prísť hneď na um. Aj napriek tomu, že v zime sú vhodné podmienky na maľovanie, ľudia sa do týchto zmien púšťajú najmä v lete. Maliari majú v týchto mesiacoch teda menej práce a tak majú viac času a môžu vám poskytnúť mimosezónnu zľavu.